Zum Hauptinhalt springen

Vilija Sviderskytė nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje

Litauisch

Keturi geriausi Lietuvos debatantai šiandien leidosi į intensyvius debatus vokiečių kalba, kurių tema:

„Ar visuomeninis miesto transportas turi būti nemokamas?“

 

weiterlesen

Vytautė Varneckaitė iš Kauno nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje 2018

Litauisch

Keturi geriausi Lietuvos debatantai leidosi į intensyvius debatus vokiečių kalba gvildendami temą: „Ar reikia Lietuvoje vietoje balsavimo teisės įvesti privalomą balsavimą?“

weiterlesen

Lietuvos moksleiviai susitiks vieninteliame Vidurio ir Rytų Europoje vokiečių kalba vykstančiame debatų konkurse ir kovos dėl pergalės šalies finale

Litauisch

Maloniai kviečiame Jus į konkurso „Tarptautiniai jaunimo debatai“ šalies finalą. Lietuvos moksleiviai varžysis dėl pergalės diskutuodami tema „Ar reikia Lietuvoje vietoje balsavimo teisės įvesti privalomą balsavimą?“ Tai vienintelis Vidurio ir Rytų Europoje vokiečių kalba vykstantis debatų konkursas.

weiterlesen

XI-ame Tarptautiniame „Tarptautinių jaunimo debatų“ finale nugalėjo Jana Bits iš Ukrainos

Litauisch

Keturios geriausios vokiečių kalba diskutuojančios moksleivės iš Vidurio ir Rytų Europos rugsėjo 29 dieną varžėsi dėl tarptautinės pergalės XI-ame Tarptautiniame „Tarptautinių jaunimo debatų“ finale Taline.

weiterlesen

Nacionalinis finalas Lietuvoje 2018


Demokratijai reikalingi piliečiai, kurie gali užduoti kritinius klausimus, išsakyti savo nuomonę, bet tuo pačiu geba klausytis bei teisingai ir dalykiškai priimti kitų nuomonę. Šiuos pagrindinius gebėjimus ugdo konkursas Tarptautiniai jaunimo debatai, iki šiol vienintelis tarptautinis moksleivių debatų konkursas, vykstantis vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

 

Apie projektą
„Tarptautiniai jaunimo debatai“ skatina jaunuolius iš Vidurio ir Rytų Europos šalių mokytis kompetentingai ir įtikinamai išsakyti savo nuomonę bei pažiūras vokiečių kaip užsienio kalba. Projektas taip pat stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje. Konkursas vyksta debatų forma, kurių metu moksleiviai išsako savo nuomonę įvairiais su mokyklos kasdienybe, pamatinėmis žmogaus teisėmis, žmonijos istorija (ypač akcentuojant istorinius teisių pažeidimus) ir Europa susijusiais klausimais.
 
Mokymai ir konkursas
Projektas pradedamas kelis mėnesius trunkančiu mokymų etapu, kurio metu pagal nustatytą mokymo programą moksleiviai ruošiasi debatams ir nagrinėja aktualias temas. Po to seka debatai mokyklose, vėliau vyksta regioniniai finalai ir nacionalinis debatų finalas. Nacionalinių finalų pirmosios ir antrosios vietų nugalėtojai vyksta į Tarptautinį finalą, kuris kasmet rudenį vyksta vienoje iš projekte dalyvaujančių šalių.
 
Moksleiviams
Šiuo metu apie 3000 moksleivių iš daugiau nei 180 mokyklų Baltarusijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Ukrainoje ir Vengrijoje dalyvauja konkurse „Tarptautiniai jaunimo debatai“. Dalyvauti gali moksleiviai nuo 10-os klasės bei jų vokiečių kalbos mokytojai.
 
Projekto partneriai
„Tarptautiniai jaunimo debatai – šalių konkursai Vidurio ir Rytų Europoje“ yra Goethe´s instituto, fondo „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, Hertie fondo ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) projektas. Lietuvoje „Tarptautinius jaunimo debatus“ remia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


Šiame aplanke rasite išsamią informaciją apie „Tarptautinius jaunimo debatus“, iki šiol vienintelį tarptautinį moksleivių konkursą, vykstantį vokiečių kalba Vidurio ir Rytų Europoje.

Išsamią vaizdinę medžiagą parsisiuntimui rasite mūsų žiniasklaidos puslapyje www.jugend-debattiert.eu/presse.


Konkurso Tarptautiniai jaunimo debatai koordinatoriai Lietuvoje:

Rita Tydė
„Tarptautiniai jaunimo debatai“ koordinatorė Lietuvoje, Goethe-Institut Vilnius
Tel.: +370 5 2191504
Rita.Tyde@goethe.de

Michael Brehm
Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) koordinatorius Lietuvoje
vilnius@auslandsschulwesen.de